دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی شرکتها و محصولات آنتی ویروس
http://antivirus.durantash.com/images/disna/kl-logo-black.jpg

دو کارمند سابق شرکت روسی کسپرسکی اعتراف کردند که برای حدود ده سال ، شرکت کسپرسکی تلاش داشته تا به رقبایش به شیوه ای نادرست و غیر اخلاقی ضربه بزند .

چندین شرکت مثل میکروسافت و AVG و  Avast اطلاعات ویروسها و تهدیدات سایبری خود را با شرکت روسی کسپرسکی به اشتراک میگذاشتند .

ولی در طول ده سال کسپرسکی سعی کرده با ارائه اطلاعات نادرست و اشتباه و به نوعی تقلب ، آنتی ویروسهای شرکتهای فوق را به اشتباه بیندازد تا آنتی ویروس این شرکتها فایلهای سالم و سیستمی کاربران را به عنوان ویروس و بدافزار شناسایی کرده و حذف یا مسدود ( بلاک ) کند و به این شیوه به اعتبار این شرکتها ضربه بزند تا خود بتواند آنتی ویروسهایش را بفروشد .با افشای این اطلاعات میتوان فهمید چرا غولهای فناوری مانند سیسکو Cisco - VMware - HP - DELL - IBM  و ... ، هیچگاه از تکنولوژی ها و محصولات شرکتهایی مانند کسپرسکی استفاده نکرده اند و نمیکنند .

طبیعتآ این شرکتها حاضر نیستند بر اثر تصمیمات اشتباه و غیر عقلانی و غیر اخلاقی و نادرست یک یا چند شرکت کوچک ، اعتبار خود و امنیت مشترینشان را با خطر مواجه کنند .

البته کسپرسکی و شرکایش همیشه تلاش داشتند غیر آمریکایی بودن کسپرسکی را دلیلی بر تمایل همکاری غولهای فناوری با کسپرسکی اعلام کنند و این مسئله را با مظلوم نمایی غلظیتر کرده بودند .