دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
امنیت، هدیه ما به شماست.
                                                        
درباره وبلاگ

دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها

ارائه آخرین اخبار ، اطلاعات و آموزش در حوزه آنتی ویروس ها

Durantash Information Security News Agency

www.DISNA.ir

مدیر وبلاگ : دیسنا www.DISNA.ir
برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی شرکتها و محصولات آنتی ویروس


چند تغییر در نمایندگی آنتی ویروسها - آذر 1394
1- ایست ( نود32 )

شرکت ایست که چند ماهی است نام کشور ایران و چند شرکت ایرانی را به لیست نمایندگانش اضافه نموده ، نام شرکت نوین ( Narvan Rayaneh ) را از لیست نمایندگانش حذف کرد .

از حدود 10 شرکتی که نامشان در وب سایت ایست " ESET " به عنوان نماینده درج شده ، اکثرآ سابقه فروش آنتی ویروس جعلی و تقلبی ( Fake AV ) را در کارنامه خود دارند .

بد نیست بدانید شرکت ESET از ترس دسترسی مشتریانش به اخبار و اطلاعات معتبر درباره شرکتها و نرم افزارهای آنتی ویروس مخصوصآ آشنایی کاربرانش با شرکتهای بزرگ و پیشرو امنیتی ، از حدود 2 سال پیش ، آدرس وبلاگی دیسنا به نشانی http://duruntash.mihanblog.com را مسدود نموده و بررسی مکاتبات دیسنا که بخشی از آن در فروم رسمی ESET نیز برای عموم کاربران قابل مشاهده است ، حاضر به unblock کردن وبلاگ دیسنا نیست .

دیسنا فقط در زمینه درج اخبار و گزارشات به زبان فارسی درباره شرکتها و نرم افزارهای آنتی ویروس فعالیت دارد .2- کسپرسکی ( کاسپرسکی )

چند هفته پیش شرکت کسپرسکی نام شرکت ایدکو ( تجارت الکترونیک ایرانیان ) را به عنوان ریسلر در بخش ریسلرهای اماراتی افزود ولی به سرعت آن را حذف نمود .

پس از حذف نام ایران و نمایندگان ایرانی از وب سایت کسپرسکی ، کسپرسکی آدرس وب سایت فروشگاه آنلاین کسپرسکی را که تحت مالکیت شرکت ایدکو قرار دارد ، تحت عنوان آدرس وب سایت شرکت سوها در وب سایتش حفظ نموده .


3- تراست پورت

همانطور که میدانید حدود 2 سال پیش شرکت پارس آنلاین فروش آنتی ویروسهای بیت دفندر را متوقف و فروش ضد ویروسهای تراست پورت را آغاز نمود .

جالب است بدانید نام پارس آنلاین چند هفته پس از آغاز فروش آنتی ویروسهای تراست پورت ، از وب سایت تراست پورت حذف شد .

دقیقآ مشابه همین رفتار را شرکت روسی کسپرسکی با شرکت شاتل نمود .

کسپرسکی حدود 1 سال پیش از آغاز فروش آنتی ویروسهایش توسط شاتل ، نام شاتل را در وب سایتش درج کرد ، ولی 2 ماه پس از آغاز فروش آنتی ویروسهایش توسط شاتل ، نام شاتل از لیست نمایندگان ایرانی کسپرسکی حذف نمود .

برخی کارشناسان این رفتار کسپرسکی را به نوعی تحقیر شرکت شاتل برداشت کردند .

در نهایت حدود 6 ماه بعد کسپرسکی به طور کامل نام ایران و نمایندگان ایرانیش را بجزء آدرس وب سایت فروشگاه آنلاینش از وب سایتش حذف نمود .

برخی کارشناسان معتقدند اصلی ترین دلیل حذف نام ایران و نمایندگان ایرانی از سایت کسپرسکی نه تحریمهای بین المللی ، بلکه به دلیل احتمال تحت تعقیب قضایی قرار گرفتن این شرکت در ایران به دلیل کلاهبرداری های متعدد در بازار آنتی ویروس بوده است .

چند ماهی است که شرکت تراست پورت به طور کامل نام همه کشورها و نمایندگانش از جمله ایران را حذف کرده .


4- کسپرسکی ( کسپراسکی )

حدود 2 سال پیش 2 شرکت Media & Sport Management East FZ LLC و  Westcom ME به عنوان توزیع کننده کسپرسکی در خاورمیانه معرفی شدند .

حالا چند هفته ای می شود که نام این شرکتها دیگر در لیست توزیع کنندگان اماراتی کسپرسکی دیده نمی شود .

ظاهرآ شرکتهای Media & Sport Management East FZ LLC و  Westcom ME نیز مانند دهها شرکت دیگر ارتباط با کسپرسکی را قطع کرده اند . البته نکته جالب این است که کسپرسکی هنوز نام آنها را از بخش عربی زبان سایتش حذف نکرده است ..... !!!

در وب سایت
Media & Sport Management East FZ LLC تبلیغات کسپرسکی دیده می شود . ظاهرآ این شرکت دیگر فقط کسپرسکی تبلیغ میکند و نقشی در فروش محصولات ندارد .

شرکتهای Media & Sport Management East FZ LLC و Westcom ME پس از اینکه شرکتهای دورانتاش ، گلدن سیستم و کامپیوتر لینکس خاورمیانه و چندین شرکت دیگر با کسپرسکی قطع ارتباط کردند ، نماینده کسپرسکی شدند .

در طول سالهای اخیر کسپرسکی بجزء قطع ارتباط تعدادی از نمایندگانش ، شاهد استعفای وسیع کارمندان و مدیران دفاترش بوده است .

برای نمونه در طول 2 سال اخیر ، 3 شخصی که به عنوان مدیر دفتر خاورمیانه کسپرسکی در این شرکت در دبی - امارات مشغول به کار بودند ، استعفاء دادند . ( آقایان تاریک کوزباری ، خالید ابوبکر و قسان داری )

در نهایت کسپرسکی مجبور شده شخصی روسی را از دفتر مرکزی این شرکت در مسکو برای مدیریت دفتر خاورمیانه منصوب کند .

بد نیست بدانید شرکت کسپرسکی بارها پس از درج خبر و گزارشی در وب سایت دیسنا ، دست به اعمال تغییرات در وب سایتش زده است .

یکی از روشهای کسپرسکی برای جذب مشتری و بالا بردن بازدید وب سایتش و از طرفی سرپوش گذاشتن بر قطع ارتباط نمایندگانش ، تغییر مداوم جایگاه نامهای درج شده در وب سایت می باشد و در برخی موارد نام نماینده هایی که با این شرکت قطع ارتباط کرده اند یا چندین ماه بعد از سایت حذف شده و یا نام حذف شده ولی برای مدت کوتاهی بدون اطلاع آن شرکت نامش در وب سایت کسپرسکی اضافه شده .


5- جی دیتا

آنتی ویروسهای جی دیتا اولین بار در سال 2009 میلادی توسط شرکت دورانتاش ( www.ddn.ir ) وارد بازار ایران و خاورمیانه شدند .

در سال 2011 شرکت گلدن سیستم و آواژنگ سیستم نماینده این شرکت آلمانی شدند و در اواخر سال 2014 میلادی شرکت آرکا ( سهند رایانه سابق ) به عنوان توزیع کننده جی دیتا در ایران معرفی شد .

تا چند ماه پیش نام چندین شرکت ایرانی از جمله دمسان رایانه به عنوان نمایندگان جی دیتا در ایران درج شده بود که چند هفته پیش نام آنها حذف و فقط نام 2 شرکت آرکا ، کمک رایانه در لیست دیده می شود .

جالب است بدانید چند ماه پیش دبیر سابق کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران و از شرکای شرکت روسی کسپرسکی  ، گزارشی درباره بازار آنتی ویروس ایران در وب سایت خبری " افتانا " و ماهنامه تحت مدیریتش " دیده بان فناوری " منتشر نمود و به طور مشخص نام شرکت معتبر و پیشرو دورانتاش را از بخشهای مختلف آن حذف کرد .!!!6- بیت دفندر   ( بیت دیفندر )

شرکت بیت دفندر حدود 2 سال است که به طور کامل نام ایران و نمایندگان ایرانی خود را از وب سایتش حذف نموده .
7- بولگارد

آنتی ویروسهای بولگارد نیز برای اولین بار در سال 2011 توسط شرکت دورانتاش در ایران و خاورمیانه معرفی و ارائه شد .

در سال 2014 میلادی شرکت بولگارد تلاش کرد تا با جذب 2 شرکت دیگر به عنوان نماینده بر فعالیت خود در ایران بیافزاید .

ولی از چند ماه گذشته فقط نام یک شرکت ایرانی در بخش نمایندگان ایران قابل مشاهده می باشد .
8- تشدید فعالیت خبری و تبلیغاتی بر علیه شرکت دورانتاش

پس از سال 2009 میلادی که شرکت دورانتاش عرضه نسخه های اصلی و معتبر محصولات دیگر شرکتهای آنتی ویروس از جمله محصولات کمپانی های بزرگ و معتبر را آغاز و همزمان فعالیت های غیر اخلاقی و فریبکارانه برخی شرکتهای تولیدکننده و توزیع کننده آنتی ویروس را افشاء نمود ، به طرق مختلف از طریق اخبار و گزارشات نادرست آماج حمله قرار گرفته .

- افشای فعالیتهای فریبکارانه و کلاهبردارانه کسپرسکی
- افشای فعالیت های نادرست خبری و تبلیغاتی برخی شرکتهای فروشنده آنتی ویروس
- افشای دست داشتن برخی شرکتهای به ظاهر معتبر در توزیع لایسنسهای مشکل دار در بازار
- افشای دست داشتن برخی از اعضای کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران " نصر تهران " در انتشار اخبار و گزارشات نادرست و اشتباه در حوزه امنیت سایبری و آنتی ویروس ها
- افشای اشتباه بودن بسیاری از اخبار و گزارشاتی که درباره شرکتها , نرم افزارهای آنتی ویروس و تهدیدات سایبری در وب سایتها و رسانه های فارسی و ایرانی منتشر می شود .

از جمله فعالیتهای بخش آموزش و اطلاع رسانی شرکت دورانتاش و وب سایت خبری دیسنا می باشد .

به نظر میرسد با افزایش دانش و آگاهی طیف بیشتری از کاربران ایرانی و تمایل کاربران بیشتری به انتخاب ، خرید و مصرف محصولات شرکت دورانتاش مخصوصآ آنتی ویروس های کمپانی های بزرگ و معتبری مانند ترندمیکرو ( پی سی سیلین ) و وب روت ( Webroot ) ، باعث شده تا سهم بازار برای دیگر شرکتهای فروشنده آنتی ویروس در ایران به شدت کاهش یافته و این موضوع باعث شده تا فعالیت های خبری و تبلیغاتی بر ضد شرکت دورانتاش تشدید شود .

برای نمونه چند روز پیش وب سایت خبری شهر سخت افزار که برخی معتقدند ارتباط نزدیکی با نماینده شرکت گلدن سیستم در ایران دارد ، در یادداشتی که با عنوان "
گزارش ویژه از بازار داغ آنتی ویروس‎ها در ایران، از جعلی تا خاکستری " منتشر نموده ، بدون ارائه مدارک و مستندات معتبر و موثق ، از آنتی ویروسهای کمپانی معتبر و پیشرو وب روت " Webroot " به عنوان آنتی ویروسهایی ناکارآمد و فاقد کیفیت یاد کرده و شرکت دورانتاش را به فریبکاری متهم کرده است .

بد نیست بدانید در طول سالهای اخیر راه های بسیاری برای بدبین کردن کاربران ایرانی به آنتی ویروسهای شرکتهای بزرگ و معتبر و پیشرو امنیتی در پیش گرفته شده که یکی شایعه پراکنی و دیگری توزیع لایسنسها و نرم افزارهای مشکل دار و تقلبی آن شرکتها در بازار بوده است .

شرکت دورانتاش بارها هشداد داده که کاربران در خرید محصولات آنتی ویروس به شدت دقت کرده و ضد ویروس خود را از شرکتهای با سابقه و معتبر خرید نمایند .

حضور وسیع بسته های یک ضد ویروس یا شرکت خاص در بازار نشان دهنده معتبر بودن آن شرکت یا آن ضد ویروس نیست .

متاسفانه 99.9 درصد فروشگاه های سطح بازار یا محصولات ضد ویروس جعلی و تقلبی را به دلیل سود بالای هزار درصدی که دارند عرضه میکنند و یا محصولات شرکتهایی را خرید و فروش میکنند که تخفیف های خوبی ارائه داده و به صورت مدت دار تصفیه حساب میکنند .

متاسفانه برای بیشتر فروشگاه های سطح بازار ، کیفیت محصول و اعتبار توزیع کننده محصول فاقد اهمیت می باشد .

9- پلیس فتا و لیست شرکتهای فروشنده آنتی ویروس

حدود 2 سال پیش وب سایت پلیس فتا لیست برخی از شرکتهای توزیع کننده آنتی ویروس را در ایران منتشر نمود .

جالب است بدانید چندی پیش در جلسه ای که نمایندگان برخی سازمانها حضور داشتند ، نماینده سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران به درج نام شرکت معتبر دورانتاش در وب سایت پلیس فتا و اعطای جایزه به دیسنا به عنوان وب سایت خبری برتر در حوزه امنیت سایبری اعتراض نمود .

در نهایت تصمیم گرفته شد تا فعلآ نام شرکتهای توزیع کننده از وب سایت پلیس فتا حذف شوند .

// پلیس فتا ( پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی ) //


اخبار مرتبط :

معیارهای نادرست در خرید آنتی ویروس چیست ؟

6 سوال مهم که هنگام خرید آنتی ویروس باید به آنها پاسخ دهید .

دیسنا : مرجع فارسی خبری و آموزشی آنتی ویروس ها


نوع مطلب : آموزشی، تحلیل و بررسی، 
برچسب ها : کسپرسکی، کاسپرسکی، کسپراسکی، آنتی ویروس، لایسنس، ایدکو، آواژنگ،
لینک های مرتبط :
شنبه 14 آذر 1394 10:29 ب.ظ
درست قرار دادن نمایندگی در
سایت اصلی ملاکی نیست
ولی خب اصولش اینه ک اگه نمایندگی رسمی هست باید اسم
و ادرس نمایندگی رو در سایت اصلی قرار بدن
ولی خب امروز برای انتخاب
محصول امنیتی باید رجوع کرد
به منابع موثق یا تجربه کافی
از انتی ویروس ها رو داشت و
اینکه با دانش کمی درباره انتی ویروس ها میشه تا حدودی
محصول امنیتی خوبی با لایسنس ارجینال تهیه کرد
ولی خب بیشتر ماها دنبال لایسنس رایگان از این وراون ور
هستیم دوس داریم مفتی امنیت
سیستممون برقرار بشه و کیف و صفا کنیم ک این طور نیست
البته تمام محصولات امنیتی
100 درصد امنیت مارو فراهم نمیکنند این کاربر ک با رعایت
بعضی مسائل میتونه از الوده شدن سیستمش جلوگیری کنه
دیسنا www.DISNA.irامنیت :

1- انتخاب درست محصول مناسب
2- خرید از شرکت معتبر
3- رعایت نکات امنیتی

-------------------------------------------
دسته بندی کاربران فضای مجازی در بحث آنتی ویروس :

1- مصرف کننده ضد ویروسهای اصلی ولی رایگان
2- مصرف کننده ضد ویروسهای اصلی و پولی
3- مصرف کننده ضد ویروسهای تقلبی و جعلی ( fake av )
حالا یا برای همین محصول تقلبی پول دادن یا ندادن . خیلی مهم نیست .

----------------------------------------

دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروسها
شنبه 14 آذر 1394 05:33 ب.ظ
دم بعضی آنتی ویروسا گرم

ک کارشون درست انجام میدن هم نمایندگی هم سایت اصلی ک لیست

نمایندگانش تو ایران رو قرار داده خوشحالم ک محصول امنیتی ک من انتخاب کردم قاطی این
بچه بازی و دروغ و کلک بازی
فروش جعلی لایسنس و.... نیست

دیسنا www.DISNA.irکسپرسکی اولین باری که کلاهبرداری کرد هم اسم ایران داشت و هم اسم 8 شرکت ایرانی تو سایتش بود .


البته یکی از سیاستهاش برای اینکه کاربرها مدام از سایتش بازدیدکنن تغییر مداوم نماینده ها همراه با تغییر ترتیب درج نامشون بود .


پس درج نام تو سایت نمیتونه نشون دهنده معتبر بودن ی فروشنده باشه .


دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
شنبه 14 آذر 1394 01:14 ب.ظ
ببین دوست ناشناس عزیز.
1-ترندمیکرو بر اساس فایل رپتیوشن عمل میکنه(نه سیگنچر) البته سیگنچر هم داره ولی بیس کارش همونه.
ینی شما فایل مخرب رو اجرا کنی اتوماتیک مسدود میشه.


2-اون لینکی مهمه که باج افزار باشه(ranesomware( وگرنه اگه شما هزارتا لینک هم بیاری که بگه ترند نشناخته دیسنا هم هزارتا لینک میاره که ترند شناخته!
یکی از لینک های شما که adware بود که مهم نیست.
دوتای دیگه بجز یکیشون همچین خطرناک به حساب نمیومدن. توجه کن که خود کسپر شما هم اونرو با سیستمه یو اس دی شناخت(ینی همون فایل رپتیوشن)


*اصولا نشناختن باج افزار های معروف موجب آبروریزی برای این شرکت هاس (قبلا دربارش لینک دادم)


نمونه: بدافزار دوکو
نمونه: بدافزار بیگ یلو


و اون باج افزار معروف که یک ماه بعد از انتشارش سیمانتک هنوز قادر به شناساییش نیست!

دو لینک دیستا اکسپلویت کیت هستن(با درجه خطر بالا و پایین) خوب مشاهده میکنید ترندمیکرو خطر بالارو دفع کرده اما کسپر از شناساییش عاجزه.


اکسپلویت کیت دوم مربوط به ضعف نرم افزاره ورد هست(و تهدید مهمی نیست) که اگه آفیستون بروز باشه اجراش مشکلی نداره.(اصولا چون ماکرویه مخرب داخلشه تهدید شناخته شده)


بحث بعد ادعای کار کردن با شرکت های معروفه.
دوست من شما باید لینک شرکت مقابل رو بررسی کنی تا ببینی حرف بیت دفندر درست هست یا نه!


مثلا بیت دفندر گفته با وی ام ویر همکاره خوب وارد سایت وی ام ویر بشید ببینید وی ام ویر هم نوشته با بیت دفندر همکاری میکنه یا نه!

خیلی مسیله سختی نیست...


دوم-همکاری داریم تا همکاری,یکجا مثلا همکاری تجاریه مثلا فلان شرکت میشه لایسنس فروش فلون شرکت خوب این همکاری زیاد مهم نیست(نظیر همکاری ایسوس و سیمانتک)و صرفا به خاطر زدو بندو آمریکایی بودنشونه.


ولی یه همکاری هم داریم نظیر همکاری ترندمیکرو و سیسکو که ترند میکرو و سیسکو تویه پروژه های امنیتی همکاری میکنن.
متوجه شدین؟
دیسنا www.DISNA.irمرسی .


ایسوس آمریکاییه ؟!!! تایوانی باید باشه ! درسته ؟!


ببخشید ولی ایسوس با هر 2 شرکت سایمنتک و ترندمیکرو همکاری داره و دلیلش کیفیت محصولات و اعتبار بالای این شرکتها هستش . نه زد و بند .


اتفاقآ ایسوس ی مدتی هم با کسپرسکی همکاری کرد ولی دید محصولات کیفیت نداره و صدای مشتری هاش در اورده و قطع همکاری کرد . ( مثل خیلی شرکای دیگه که فریب خبرسازی ها و تبلیغات کسپرسکی رو خوردن و ی مدتی با کسپرسکی همکاری کردن و به چشم خودشون دیدن که همش پوچ و تو خالیه . )


الان هم ایسوس همکاری نزدیکی با ترندمیکرو داره .


موفق باشید .
دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
www.disna.ir

شنبه 14 آذر 1394 04:51 ق.ظ
سلام سه ویروس روز صفر https://www.virustotal.com/fa/file/5bdfe54182c79a3ae02e7eb12577249f161ad841904cb9eb73cd90d5691f7345/analysis/1449272854/
https://www.virustotal.com/fa/file/aae873955d725ce3432427fc4305bdb20d3497a543788867fb48f2c7be243c8b/analysis/
https://www.virustotal.com/fa/file/c6867c81e37c2574297f01f95953b71e89f6b9f513bc7fbd6278cb0d9d6031ed/analysis/
تو این سه لینک اصلا ترند هیچ کدوم رو به عنوان ویروس نشناخته انوقت حتما غول امنیتی هم هست باز هم لینک دارم از ویروس توتال فقط این سه مورد نیست مورد بعدی در مورد دورانتاش هست که چندی قبل شروع به لایسنس رایگان کرد که ایمیل هم زده شد که هیچ جوابی داده نشد واخرین موردhttps://pan.bitdefender.com/ که بیت دیفندر هم ادعا میکنه با 4 شرکت معروف کار میکنه اگر به این بگید دروغه صد در صد از خود وب روت وهم ترند دروغ هست امیدوارم شما هم با مدرک و درست حرف بزنید نه با توهین
دیسنا www.DISNA.irسلام .


1- اول اینکه سیستم حفاظتی ضد ویروسهای شرکتهای بزرگ مثل ترندمیکرو به صورتی هست که حتی در صورت شناسایی نکردن خود تهدید قادر به حفاظت از سیستم هستند .
دوم اینکه شما 3 تا لینک ارسال کردین . ولی لینکهای زیادی وجود داره که در اونها آنتی ویروس های شرکتهایی مثل کسپرسکی و ایست و ... قادر به شناسایی تهدیدات نبودن و همونطور که خود شمااین 3 لینک رو پیدا کردین حتمآ بلد هستین اون لینکها هم پیدا کنین .


نمونه :


https://www.virustotal.com/en/file/46b2e5b8805bbfa00b227857d611dba407e5bb8b1aba9e15d6622b3583ca983a/analysis/


https://www.virustotal.com/en/file/2d24aa1a1c218b8e008b34dfb121612d082b29e4e757d516c135d672041fbc3c/analysis/


http://www.disna.ir/post/1589


http://www.disna.ir/post/5498
2- درباره اینکه لایسنسی دریافت نکردین پیشنهاد میکنیم به جای ارسال کامنت برای ما با خود شرکت دورانتاش تماس بگیرید تا موضوع رو بررسی کنن . حتمآ ارسال کردن . بهتره فولدر اسپم ایمیلتون رو بررسی کنین .


3- تو لینک شما بیت دفندر مدعی شده با شرکتهایی مثل Amazon - VMware - Citrix و Microsoft همکاری داشته .

این ادعا با اینکه مدعی بشه این شرکتها مشتریش هستن یا محصولات بیت دفندر رو توصیه و recommand کردن خیلی فرق داره .

منظور بیت دفندر اینه محصولاتش مثل حدود 10 ضد ویروس دیگه تونستن گواهی های شرکتهایی مثل vmware - citrix و .. رو دریافت کنن . ( در همین حد )

در حالی که شرکتی مثل ترندمیکرو " Trend Micro " فقط سالی 20 کنفرانس مشترک با vmware داره و همکار اصلی شرکتهایی مثل cisco و vmware و .. هستش و محصولاتش رو این شرکتها توصیه میکنن .


مشاهده لینک زیر میتونه جالب باشه :

https://www.vmware.com/partners/global-alliances


اگه لینک بالا باز نشد اون رو با ف.ی.ل.ت.ر.ش.ک.ن باز کنین . ( فکر کنیم سایت vmware روی آی پی ایرانی بسته باشه . )

و یا این لینک :


https://www.citrix.com/content/dam/citrix/en_us/documents/products-solutions/trend-micro-interscan-web-security-and-citrix-netscaler-sdx-platform-overview.pdf


کسپرسکی هم لوگوهای vmware و cisco و citrix رو تو سایتش زده و دقیقآ شیوه و سطح همکاریش بیشتر از بیت دفندر نیست .


موفق باشید .


دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
www.disna.ir
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو