دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی شرکتها و محصولات آنتی ویروساخیرآ خبری به نقل از وب سایت Tomsguide در وب سایت دیجی کالا با عنوان " آنتی‌ویروس‌ می‌تواند کامپیوترمان را آسیب‌پذیرتر کند . " منتشر شده است .   لینک

در این خبر درباره شناسایی آسیب پذیری های مختلف در نرم افزارهای آنتی ویروس صحبت شده و اینکه بسیاری از آنتی ویروسها دارای نقص های امنیتی خطرناک هستند و این میتواند باعث بروز مشکلات مختلفی برای کاربران و مصرف کنندگان شود .

ولی کاربران نباید از اینگونه اخبار و گزارشات برداشت نادرستی داشته باشند .

1- درج اینگونه گزارشات به این معنی نیست که کاربران خانگی و شرکتها و سازمانها نیازی به خرید و نصب و آنتی ویروس ندارند .

این گزارشات صرفآ هشداری است تا کاربران بدانند که آنتی ویروس هم مانند خیلی دیگر از نرم افزارها میتوانند دارای آسیب پذیری های مختلف باشند .

خود کاربران به خوبی میدانند عواقب عدم استفاده از محصولات آنتی ویروس چیست .

2- کیفیت محصولات و اعتبار برند .

کاربران و مدیران شبکه شرکتها و سازمانها هر چه با آگاهی بیشتری اقدام به انتخاب و خرید محصول آنتی ویروس نمایند  ، محصول با کیفیت تری را انتخاب خواهند کرد و از سطح امنیتی بالاتری برخوردار خواهند شد .

خرید محصول آنتی ویروس از شرکتهای معتبر نیز تضمین کننده این است که لایسنس و محصول اصلی به دست خریدار و مصرف کننده میرسد و این لایسنس معتبر می ماند و براساس شرایط کمپانی تولید کننده نگهداری می شود .

دقیقآ با هدف جلوگیری از دسترسی کاربران ایرانی به اطلاعات معتبر و مفید درباره نرم افزارهای آنتی ویروس است که برخی شرکتها ایران و حتی خارجی با پرداخت رشوه به رسانه ها مانع انتشار اخبار و آگهی های تبلیغاتی شرکت دورانتاش و سایت خبری دیسنا می شوند و عمدتآ اخبار و مطالب نادرست ، دستکاری شده و اشتباه منتشر میکنند .


دیسنا : پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران