دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی آنتی ویروس ها

http://antivirus.durantash.com/images/disna/kl-logo-black.jpg

به گزارش دیسنا به نقل از Forbes ، آقای Ruslan Stoyanov از مدیران ارشد کسپرسکی به جرم خیانت در روسیه دستگیر شد .

روسلان استویانوف، مدیر بخش رسیدگی به رخدادهای کامپیوتری در آزمایشگاه کسپرسکی در آذر ماه دستگیر شد ولی اطلاعاتی از این دستگیری به‌طور عمومی منتشر نشد تا اینکه منابع محلی در روزنامه‌ای یک گزارش در این خصوص چاپ کردند .کسپرسکی یک تولیدکننده آنتی ویروس است که در تعداد معدودی از کشورها مانند ایران با ترفندهای مختلف و فریب مصرف کننده های آنتی ویروس توانسته بخشی از بازار را از آن خود کند .

این شرکت روسی بجزء سابقه کلاهبرداری و انتشار دهها خبر و گزارش نادرست و اشتباه ، سابقه سوء استفاده از نام و لوگوی دیگر شرکتها را نیز در کارنامه خود دارد و همین مسائل باعث شده تا در سالهای اخیر دهها کارمند و مدیر از این شرکت استعفاء داده و
نماینده ها و شرکت های زیادی نیز ارتباط با این شرکت روسی را قطع کنند .

فعالیت تبلیغاتی و خبری کسپرسکی آنقدر شدید است که بعید نیست همین خبر دستگیری مدیرش نیز ترفنی باشد تا دوباره نامش در تیتر اخبار مطرح شود .

چند نکته کلیدی درباره فعالیتهای چند وقت اخیر کسپرسکی :

حدود یک ماه است که این شرکت روسی نام نمایندگان Distributor منطقه خاورمیانه خود را از وب سایت انگلیسی خاورمیانه  حذف کرده و فقط نام خرده فروشان ( reseller ) درج شده است .

بسیاری از کارشناسان حوزه های فناوری و امنیت ، این شرکت روسی را بیشتر یک موسسه تبلیغاتی و رسانه ای میدانند تا یک شرکت امنیتی .

جالب است بدانید چندی پیش خبر شناسایی یک آسیب پذیری خطرناک در آنتی ویروسهای کسپرسکی که به واسطه نقص امنیتی در گواهی نامه های SSL کسپرسکی بود ، منتشر شد که بیشتر رسانه های فارسی و ایرانی از انتشار آن خودداری کردند.

جالب است بدانید آسیب پذیری فوق 2 ماه به طول انجامید .

در طول سالهای اخیر کسپرسکی و نمایندگانش تلاش کردند تا به روشهای مختلف مانند ارائه اطلاعات نادرست ، لابی و زدوبندهای ناسالم و سوء استفاده از جایگاه خود در سازمان نظام صنفی رایانه ای " استان تهران " ، با دستکاری و یا سانسور اخبار آنتی ویروس ها ، نه فقط مخاطبان و مصرف کنندگان ایرانی نرم افزارهای آنتی ویروس را ، بلکه رسانه های بی طرف را نیز فریب دهند .

منبع :

Kaspersky Lab Incident Investigations Head Arrested In Russia For 'Treason'


اخبار مرتبط :


اخبار تعدادی از استعفاء های مدیران کسپرسکی

دیسنا : پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران